5 kroků, jak v novém roce nastartovat zdravý životní styl

Každý rok se spousta lidí pouští do sepisování cílů a předsevzetí. Přes počáteční motivaci ale málokdo vydrží. Podle průzkumů svá novoroční předsevzetí dodrží jen okolo 16 % lidí. Jak letos nebýt ve velké skupině neúspěšných a nastartovat změnu, která neskočí v půlce ledna?

Nečekejte zázraky

Na začátek je dobré si uvědomit, že Nový rok je den jako každý jiný. Úderem 1. ledna naše špatné návyky, výmluvy ani přebytečný kila nezačnou mizet samy od sebe. 

Pokud chcete doopravdy zlepšit své zdraví a kondici, zhubnout a proměnit své tělo, musíte se pro to rozhodnout. Nečekat na zázraky, ale nastavit si jasné cíle, zvednout se z gauče a pustit se do jejich plnění.

5 kroků, které můžete udělat už dnes

KROK č. 1: Najděte si nové recepty

Jedním z důvodů, proč tak často sáhneme po rychlém jídle, je nedostatek inspirace. Jednoduše nevíme, co pořád máme vařit. Vyhraďte si proto chvíli času, prolistujte kuchařky, projeďte sociální sítě a uložte si zdravé recepty, které byste mohly v dalších dnech použít.

KROK č. 2: Naplánujte a nakupte jídlo na další týden

Sepište si jídelníček na několik následujících dní. Poté si vypište ingredience, které vám doma chybí, a zajděte je koupit.

KROK č. 3: Připravte si jídlo do krabiček

Podle svého plánu si připravte jídlo na 2-3 dny dopředu, nachystejte ho do krabiček a uložte do lednice. Ušetříte tak spoustu času v kuchyni a předejdete hladu i bezmyšlenkovitému mlsání během dne.

KROK č. 4: Vytvořte si 3 hodiny týdně na cvičení

Vezměte si svůj diář a zaznačte si, které dny v týdnu se máte prostor věnovat cvičení. Zvolte si konkrétní čas a typ cvičení (běh, posilovna, skupinová lekce ve fitku, online cvičení…) a zapište si ho na příslušnou stránku v kalendáři. Díky tomuto plánu nebudete ztrácet čas váháním, jestli budete cvičit teď, za hodinu, anebo až zítra.

CVIČÍM DOMA ZAČÍNÁM

Pořiďte si nabitou sadu 10 cvičících lekcí, které vám pomůžou hubnout a tvarovat tělo podle vašich představ!

Každá lekce má jen 21 minut, které najdete i v tom nejnabitejším dni.

KROK č. 5: Opakujte pravidelně všechny 4 kroky 

  • Ukládejte si postupně zajímavé zdravé recepty
  • Mějte doma vždy zdravé potraviny, ze kterých jídlo můžete poskládat
  • Každý týden si naplánujte jídelníček a cvičení
  • Jednou za pár dní si jídlo připravte na další dny
  • Jezte, hýbejte se a připomínejte si, proč jste se do celé této změny pustily

Přeji vám hodně štěstí a pevné vůle!

Petra Jašová
Jsem Petra, jsem výživová koučka a fitness trenérka a jednu věc, kterou umím opravdu dobře je nastavit vaše jídlo tak, abyste zdravě a trvale hubly. K postavě, se kterou budete spokojeny. Všechny ženy, které mým poradenstvím prošly zhubly a hubnou dále. Nastartovala jsem jejich cestu zdravého životního stylu. Naučily se správně stravovat, milovat pohyb a mít harmonii duše a těla. Jsem autorkou příkladových jídelníčků, zdravých kuchařek a již několika úspěšných online výzev. Možná si myslíte, že se mi to lehce povídá a radí, ale věřte tomu, že i já jsem si svým hubnutím prošla. A právě proto, že jsem chtěla ušetřit čas a energii, chtěla jsem do toho jít naplno, ponořila jsem se do tajů zdravého hubnutí. Studovala, zkoušela. Vše tak, že mohu svou vlastní zkušenost předávat dál Vám všem, které o to stojí.