Posilovací gumy jako klíč k vysněné postavě

Posilovací gumy jsou geniální sportovní pomůckou, která by u vás doma rozhodně neměla chybět. Proč a jak cvičení s posilovacími gumami zařadit do svého cvičebního plánu?

Výhody cvičení s odporovými gumami

Zvyšují efektivitu cvičení

S posilovacími gumami můžete provádět řadu cviků, které byste dělaly s vlastní vahou (dřepy, výpady apod.). Vyšší odpor při cvičení s gumami cviky dělá náročnější a efektivněji tak dochází k posilování a tvarování těla.

Pomůžou vám při hubnutí

Přestože se tuky nejlépe pálí při aerobním cvičení, silový trénink by neměl ve vašem cvičebním plánu chybět. Čím více svalové hmoty totiž máte, tím více energie vaše tělo pálí i v klidovém režimu. Zároveň svaly podporují správné držení těla, díky čemuž budete působit štíhleji. 

Různá intenzita podle vašich možností

Pořídit můžete gumy s různou tuhostí. Můžete začít s gumami, které pohyb jen lehce ztíží a vytvoří mírný odpor, a později sáhnout po takových, se kterými si dáte opravdu do těla. Namísto několika druhů činek, které stojí spoustu peněz a zabírají spoustu místa, můžete jednoduše vyměnit jednu gumu za druhou a úplně proměnit intenzitu cvičení.

Menší zátěž na klouby

Cvičení s posilovacími gumami vede ke stejným výsledkům jako cvičení s činkami. Zároveň ale představuje výrazně menší zátěž na klouby a nižší riziko úrazu. Posilovací gumy jsou tak skvělou sportovní pomůckou při problémy s klouby, nebo po uzdravení po úrazu/operaci.

Nezabírají místo

Posilovací gumy jsou velmi skladné a nezaberou téměř žádné místo. Jsou proto ideální pro všechny, kdo chtějí cvičit doma, ale nemají prostor na uskladnění činek a dalšího sportovního vybavení. Zároveň můžete gumy také sbalit do tašky a zacvičit si s nimi v posilovně nebo venku na čerstvém vzduchu. 

Můžete je sbalit s sebou na dovolenou

Pokud přemýšlíte, jak ani na letní dovolené nepřerušit svou cvičební rutinu, posilovací gumy můžou být skvělým řešením. Snadno je sbalíte do kufru a můžete si s nimi zacvičit na pláži i v malém hotelovém pokoji.

Jak s posilovacími gumami začít?

Odporové gumy využijete pro zpevnění všech partií těla. Můžete s nimi provádět klasické cviky, které byste dělaly s vlastní vahou nebo s činkami. 

Každé cvičení by mělo trvat alespoň 30 minut. Na začátku nezapomeňte na rozehřátí a protažení a stejně tak tělo protáhněte i po skončení tréninku. Snížíte tak riziko úrazu, předejdete bolavými, namoženým svalům a urychlíte regneraci. 

Nevíte, jaké cviky opravdu fungují? Chcete se zaměřit na problematické partie jako jsou bříško, boky a zadeček? Nejste si jisté, jak trénink poskládat dohromady, abyste dosáhly vysněných výsledků? 

Pořiďte si balíček cvičení “Cvičím doma s odporovými gumami” a mějte svého trenéra s sebou kdekoliv právě jste!

Petra Jašová
Jsem Petra, jsem výživová koučka a fitness trenérka a jednu věc, kterou umím opravdu dobře je nastavit vaše jídlo tak, abyste zdravě a trvale hubly. K postavě, se kterou budete spokojeny. Všechny ženy, které mým poradenstvím prošly zhubly a hubnou dále. Nastartovala jsem jejich cestu zdravého životního stylu. Naučily se správně stravovat, milovat pohyb a mít harmonii duše a těla. Jsem autorkou příkladových jídelníčků, zdravých kuchařek a již několika úspěšných online výzev. Možná si myslíte, že se mi to lehce povídá a radí, ale věřte tomu, že i já jsem si svým hubnutím prošla. A právě proto, že jsem chtěla ušetřit čas a energii, chtěla jsem do toho jít naplno, ponořila jsem se do tajů zdravého hubnutí. Studovala, zkoušela. Vše tak, že mohu svou vlastní zkušenost předávat dál Vám všem, které o to stojí.